Ako si vybrať kvalitný matrac?

Niektorí odborníci doporučujú len tvrdé matrace pre dobrý spánok a zdravý chrbát. Druhí zas preferujú pamäťovú penu, ktorá je veľmi kvalitná a prispôsobí sa záhybom tela. Tretí vyzdvihujú prírodné materiály, v ktorých nie sú žiadne škodlivé látky. A teraz babo raď.

Kto sa má v tejto džungli názorov a rád vyznať? Jednotný názor na výber matraca neexistuje. Nemusíme hneď veriť všetkému len preto, že to povedal odborník. Je pravda, že znalcov je všade plno. Najlepšie by bolo, aby mal každý svojho experta na zdravý spánok, ktorý by mu poradil, čo je pre neho najlepšie. Či ortopedický alebo zdravotný matrac.

Pri výbere je potrebné vziať do úvahy Vašu váhu a miery, prípadne polohy pri spánku. Dôležitý je tiež podklad. Je rozdiel, či je matrac položený na pevnom lamelovom, polohovacom lamelovom alebo motorovom lamelovom rošte, prípadne či radšej nezvoliť pevnú dosku. Jednému radcovi však môžeme plne dôverovať. Vždy nám povie, čo práve potrebujeme: je to naše vlastné telo. My vieme, na akom matraci sa najlepšie vyspíme a čo nám vyhovuje. Sami najlepšie vieme, v akej polohe spíme a či uprednostňujeme mäkšie alebo tvrdšie ležanie. A ak sa budeme zároveň riadiť niekoľkými základnými pravidlami, ktoré platia skutočne pre všetkých bez rozdielov, vyberieme si ten správny kvalitný matrac.

Širokú ponuku kvalitných matracov nájdete tu, na našom e-shope wwww.raj-matracov.sk, kde si určite vyberiete. Keby ste si nevedeli rady, naši kvalifikovaní predajcovia Vám radi poradia na tel. čísle +421 908 677 338 alebo e-maily obchod@raj-matracov.sk.