ako vybrať kvalitný matrac?

 

Najdôležitejšou formou oddychu v živote človeka je spánok. Spánok je potrebné nezanedbávať a preto je potrebné vyberať kvalitný matrac, ktoré ponúkame tu, v našom e-shope. Pokiaľ je pre Vás výber matraca zložitý, pomôžeme Vám vybrať nielen ten pravý materiál, ale aj typ určený priamo Vám.

Pri výbere kvalitného matraca dbáme na niekoľko zásad. Medzi základné kritéria patrí jej uloženie. Na pevné dosky a pevné latkové rošty volíme pružinový alebo taštičkový typ, kvôli ich priedušnosti a odvetrávaniu. Matrac voľte podľa toho, do akého prostredia a ako bude užívaný. Na chaty, chalupy a občasné prespanie volíme polyurethanové alebo sendvičové matrace. Pri každodennom spaní je vhodné zamerať sa na kvalitné materiály.

Tvrdosť matraca patrí medzi najdôležitejšie faktory pri výbere. Tu záleží na každom z nás a na tom, aký preferujeme typ tvrdosti. Mnohokrát sa jedná aj o zvyk. Tuhosť sa uvádza v určitom rozsahu číslom. Spravidla nižšie číslo znamená mäkší matrac. Pri výbere je potrebné prihliadnuť aj k váhovej kategórii. Každý matrac má uvedenú maximálnu nosnosť a je dôležité túto nosnosť neprekračovať. Pozor dajte pri nákupe lacných matracov - nie vždy sú kvalitné. Pokiaľ váhate pri výbere, navštívte náš e-shop a nechajte si odborne poradiť od vyškolených predajcov. Vybrať kvalitný a pohodlný matrac nemusí býť vždy ťažké, preto je náš e-shop ideálna voľba pre Váš kvalitný a ničim nerušený spánok.