Matrace sendvičové


Sendvičové matrace spájujú viac rôznych materiálov, z ktorých sa matrac vyrába. Vďaka tomuto spájaniu docielime dostatočne tvrdé vzdušné matrace alebo ďalšie vhodné kombinácie. Tieto matrace využívajú to najlepšie, čo materiály ponúkajú a kombinujú to do jedného matraca. Môžu tiež kombinovať rôzne tvrdosti materiálov.  
Väčšinou sa ako stred sendvičových matracov používa polyuretánová pena, ktorá má veľmi dobrú pružnosť a životnosť. Pri výrobe sendvičového matraca z tejto peny sa využívajú rôzne tvrdosti, ktoré pena ponúka. Najtvrdšia je vrstva stredná a mäkšie sú na krajoch. Používanejšia strana môže byť z tzv. lenivej peny, ktorá dokonale prispôsobí svoj tvar užívateľovi.
Často používaným materiálom pre výrobu sendvičových matracov je kokosové vlákno,ktoré je veľmi pevné a zároveň pružné. Pri sendvičových matracoch často plní strednú vrstvu matraca. Kokos má tiež veľmi dobré cirkulačné vlastnosti. Prevzdušňuje matrac, takže sa občas používa aj ako vrstva matraca s letnou a zimnou stranou. Hlavne v lete, kedy sa viac potíme a potrebujeme telo skôr ochladzovať než zahrievať. K zahrievaniu slúží vrstva alebo poťah z ovčieho rúna, ktorý má skvelé termoregulačné schopnosti.
Pre zákazníkov, ktorí preferujú tvrdšie lôžko, sa ako stred používa aj RE pena. Zvyšuje pevnosť a tuhosť matraca.
Sendvičové matrace sú často tvorené zónami pre rôzné časti tela. Zón môže byť 3, 5 alebo 7. Väčšinou sú sendvičové matrace päť zónové. Špeciálne výztuhy sú predovšetkým na ramená a kolená a pod ťažiskom tela je tvrdý podklad. Zvyšok je z mäkších častí a materiálov.