Koľko môžem minúť za nový matrac?


Kvalitný  zdravotný matrac je investíciou, ktorá sa Vám niekoľkonásobne vráti. Keď sa kvalitne vyspíte, Vaša myseľ bude veselšia, mozog výkonnejší a pamäť jasnejšia.

"Nejlepší matrac" je vždy ten, ktorý Vám zaručí pohodlné ležanie a nerušený spánok. Pri jeho výbere je dôležité zohľadniť niekoľko faktorov, ako je typ matraca, jeho rozmery, váha, prípadne zdravotné problémy.

1)
Váha - pri každom matraci v našej ponuke je uvedená váhová kategória, ktorá zároveň predstavuje tvrdosť matraca.

2)
Rozmery matraca - matrac by mal byť o 20 až 25 cm dlhší ako je Vaša výška.

3)
Zdravotné problémy - je nutné vyberať čo najkvalitnejšie materiály ako sú penové matrace s lenivou penou (napríklad Alexis Visco) alebo latexové matrace, ktoré sa dokážu najlepšie prispôsobiť Vašemu telu, obmedzí protitlak spôsobujúci bolesti a časté otáčanie sa na matraci. Pre doporučenie, či je pri Vašich zdravotných problémoch vhodnejší mäkší alebo skôr tvrdší matrac doporučujeme konzultáciu s Vašim lekárom.

4)
Typ matraca – dnes je k dispozíci mnoho typov matracov, preto je veľmi dôležité vybrať z nich ten správny pre Vás. Všetky tieto nižšie uvedené typy matracov je možné nájsť v našom e-shope:

Matrace z PUR peny – alebo polyuretanová pena sa vyznačuje svojou pružnosťou, tvarovou stálosťou a veľmi dobrou cenovou dostupnosťou. Matrace z tohoto materiálu sú vyrábané z jednej alebo viac vrstiev rôzných PUR pien, ktoré sú na seba buď len položené alebo zlisované. Matrace z týchto pien môžu mať rôznu tvrdosť.

Matrace z HR peny – se vyznačujú vysokou pružnosťou, priedušnosťou a výbornou elasticitou pri vyššej objemovej hustote. Vďaka týmto vlastnostiam HR pena veľmi jednoducho vyrovnáva teplotné rozdiely.

Matrace z lenivej peny – sú vyrobené zo zmesi PUR a HR peny. Vďaka kombinácii obidvoch vlastností týchto pien vynikajú matrace z lenivej peny schopnosťou roztiahnuť sa pri určitej teplote. Preto ľudia, ktorí na tomto type matraca spia, nemajú problémy s prekrvením končatín a netrpia toľko preležaninami.

Pružinové matrace – sú najobľúbenejším typom matracov na svete a sú vyrobené z rôznych druhov materiálov. Do prostrednej časti matraca sú zabudované pružiny – v našom e-shope ponúkame predovšetkým pružinové matrace so systémom bonell, ktorý preväzuje jednotlivé pružiny. Medzi tento typ matracov patria aj matrace taštičkové, pri ktorých je každá pružina zabalená do púzdra z nepranej textílie. Ako matrace pružinové, tak aj taštičkové sú ako jeden z mála typov matracov doporučovaných k uloženiu na pevné rošty.

Latexové matrace – tento typ matraca sa vyrába z prírodného alebo syntetického kaučuku. Matrace tohoto typu disponujú veľmi dobrými ortopedickými vlastnosťami. Ich výhoda je v tom, že nespôsobujú preležaniny a sú veľmi jednoduché na údržbu. Sú doporučované ľuďom pripútaných na lôžko.

Sendvičové matrace - sa vyrábajú spojením niekoľkých rôznomateriálových vrstiev, ktoré prispievajú k dobrému prevzdušneniu a dlhšej životnosti matraca. Častými materiálmi použitými pri výrobe týchto typov matracov sú napríklad lenivá pena, PUR a HR pena, kokosové dosky alebo latex.


Bio matrace - matrace vyrobené z prírodných materiálov. Základná zložka obsahuje veľmi nízky podiel ropy, pretože zvyšok je nahradzovaný prírodnými olejmi a výťažkami z rastlín. Tieto matrace majú naviac vynikajúce ortopedické vlastnosti, ako je ľahká údržba a odolnosť voči mikroorganizmom.Pokiaľ potrebujete pomoc s výberom matraca alebo máte iné otázky, neváhajte a kontaktujte nás! Radi Vám pomôžeme.