AKTUÁLNE INFORMÁCIE

Vážení zákazníci,


radi by sme Vás informovali o súčasnej zložitej situácii na trhu s matracmi. Ako ste si asi všimli, matrace sa neustále zdražujú a dodacie lehoty predlžujú. Z tohto dôvodu môže dôjsť k zdržaniu vo výrobe Vašich matracov. Eště pred pár mesiacmi sme mali väčšinu matracov skladom, prípadne s dodacou lehotou okolo 5 - 10 pracovných dní. V súčasnej dobe je táto doba však 20 - 30 pracovných dní. Toto všetko je dané ako nedostatkom vstupných surovín materiálov potrebných pre výrobu pien, tak aj nedostatkom zamestnancov vo výrobách samotných (vďaka situácii okolo Covidové pandémie).


Hlavný dodávatelia v petrochemickom priemysle vyhlásili z dôvodu nedostatku surovín ako je polyol, MDI a TDI, zníženú výrobnú kapacitu z dôvodu vyššej moci, prípadne zastavili výrobu úplne. Z tohto dôvodu nie sú schopní naplniť kapacity a požiadavky ich odberateľov. Následne dochádza k predĺženiu termínov dodania požadovaných pien a nakoniec aj k oneskoreniu vo výrobe matracov. Bohužial veľakrát dochádza aj k tomu, že vo výrobe do poslednej chvíle nevedia, aké množstvo a aké peny im dodávatelia dodajú.


V dôsledku všetkých týchto okolností je veľmi ťažké akokoľvek predpokladať dáta expedicií či doručenia. Až keď máme z výroby nahlásené, že sú matrace vyrobené, dozvieme sa konkrétny termín expedície Vašej objednávky. O tomto sme však informovaní iba jeden deň pred samotnou expedíciou, preto všetky ostatné termíny, na ktoré sa nás mnohokrát pýtate, sú iba orientačné a môžu sa v závislosti na všetkých týchto okolnostiach eště zmeniť.


Naši dodávatelia a výrobcovia nás priebežne o situácii na trhu a úprave dodacích lehôt informujú, preto Vás následne informujeme aj my emailom a vykonávame zmeny aj na eshope.


Celá situácia je veľmi náročná pre všetkých zúčastnených a veľmi nás mrzí, bohužiaľ ju však nie sme shopní akokoľvek ovplyvniť. Aj cez všetky komplikácie a dlhšiu dobu dodania veríme, že budete s matracmi spokojní.


Ak nemôžete na matrace z akéhokoľvek dôvodu čakať, vyberte si z našej ponuky matracov skladom, kde pri každom matracu je priamo pod fotkou uvedená skladová tabuľka s rozmermi, ktoré máme pripravené ihneď na odoslanie.


Ďakujeme za Vašu ústretovosť a pochopenie.